Četri padomi, kā uzlabot viedtālruņa akumulatora darbības laiku un lai tas kalpotu krietni ilgāk

Sūdzība par ātri izlādētu akumulatoru ir viena no izplatītākajām. Parasti ir divi galvenie iemesli, kāpēc tālrunis sāk iztukšot pārāk ātri. Šīs ir visbiežāk pieļautās kļūdas. 

Uz visbiežāk uzdotajiem mūsu abonentu jautājumiem par viedtālruņiem un citiem sīkrīkiem atbild MTS Retail Network pēcpārdošanas servisa centra vadītājs Gavrilovs. Baumu atspēkošana un mītu kliedēšana ir viņa iecienītākā spēle. Bet pats galvenais, viņš vienmēr zina pareizo atbildi.

1. Akumulators

Akumulatoram ir savs kalpošanas laiks. Laika gaitā akumulators sāk darboties sliktāk un izlādējas ātrāk. Mūsdienīgs litija akumulators ilgst aptuveni 500 uzlādes reizes, savukārt jauda pakāpeniski samazinās.

Arī neizmantots akumulators pēc diviem gadiem būtiski zaudēs savu lietderību. Tā vai citādi būs jānomaina strāvas avots, kuram beidzies derīguma termiņš (vai kādu laiku nostāvējis).

 

Pārbaudi savas zināšanas par latviešu žargonvārdiem!

Vai zini ko nozīmē šie latviešu žargonvārdi? 

1 / 3

Vai zini ko nozīmē šis latviešu žargonvārds? 

2 / 3

Vai zini ko nozīmē šis latviešu žargonvārds? 

3 / 3

Vai tu zini ko nozīmē šis latviešu žargonvārds? 

Your score is

The average score is 49%

0%

2. Sīkrīka izmantošana

Ja akumulators ir kārtībā, ātrās iztukšošanas iemesls var būt enerģijas izsalkušas programmas, kuras sākāt lietot. Piemēram, mūsdienu spēles un attēlu apstrādes programmas var patērēt daudz enerģijas.

Iestatījumos dodieties uz sadaļu “Akumulators” un skatiet, cik daudz uzlādes programmas “apēd”. Rijīgākie no tiem ir aizvietošanas kandidāti, ja, protams, ir analogi.

Iespējams, dažas lietotnes var noņemt pavisam. Ja jums ir viss nepieciešamais un neko nevarat upurēt, samierinieties ar faktu, ka tālrunis būs jāuzlādē biežāk. Nu, vai arī iegādājieties sīkrīku, kas ar vienu uzlādi darbojas ilgāk.

🔋 Padomi par akumulatoru kopšanu

📌 Centieties nepieļaut akumulatora pilnīgu izlādēšanos. Katru reizi, kad akumulators pilnībā izlādējas un viedtālrunis tiek izslēgts, tā kalpošanas laiks tiek samazināts. “Pabarojiet” viedtālruni, kad tas to lūdz, kad uzlādes līmenis sasniedz 10–20%.

📌 Gandrīz visi zina, ka aukstumā viedtālrunis saraujas ātrāk, bet karstums nav mazāk mānīgs. Pilnībā uzlādēti akumulatori īpaši labi neiztur augstu temperatūru.

Tāpēc, ja ārā ir +30 vai vairāk, uzlādējiet viedtālruni mājās līdz 80–90%. Neatstājiet uzlādētu vai uzlādējamu tālruni tiešos saules staros, īpaši automašīnā, kuras salons karstā laikā ļoti uzkarst.

📌 Akumulators necieš rupjības. Katru reizi, kad nometat tālruni, akumulatora jauda samazinās.

📌 Pērkot viedtālruni, protams, pievērsiet uzmanību akumulatora ietilpībai. Tomēr pat 5000 mAh akumulators negarantē ilgstošu darbību.

Lasi vēl: Sinoptiķi sniedza prognozi par negaidītu vasaras beigām: kas mūs sagaida augustā

Viedtālruņa akumulatora darbības laiks ir atkarīgs ne tikai no akumulatora jaudas, bet arī no komponentiem, no kuriem sīkrīks ir salikts, un no tā, kā programmas darbojas ar šiem komponentiem.

Divi tālruņi ar vienādu akumulatora ietilpību var izlādēties dažādos ātrumos pie līdzīgas slodzes. Bet, piemēram, šeit ir vairāki modeļi ar lielu akumulatora ietilpību.

 

Leave a Comment